شما آخرین نفر نباشید که کمک می کنید ...
کد خبر: 107
تاریخ انتشار: 30 آذر 1396 - 18:16:07

تعداد بازدید از صفحه: 798 بازدید
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در ادامه سلسله مصاحبه ها و گفتگوهای سایت فیشور با جوانان موفق فیشور این ماه نیز به سراغ یکی دیگر از این جوانان موفق رفته ایم که توجه شما مخاطبان عزیز را به این مصاحبه جلب می نماییم:

1- لطفا خودتان را معرفی کنید؟
سلام عليكم ورحمة الله ،
عبدالله خانه باز فرزند سيف الله متولد سال ١٣٧٠ ساكن فیشور
 
2- درباره مدرک و تحصیلات خود در طول این مدت توضیح بفرمائید؟
در حوزه ی دروس دولتی ديپلم رشته كاردانش شاخه كامپيوتر رو دارم ، و در حوزه ی دروس دينی ليسانس شريعت دانشكده احمديه اوز رو كسب كردم.
بنده از سن ١٢ سالگی جهت حفظ قرآن كريم عازم شهرستان خنج شدم و توفيق الهي يار شد كه  در سن ١٦ سالگی حفظ كامل قرآن رو به اتمام برسانم، و پس از اتمام حفظ قرآن جهت تحصيل دروس دينی وارد مدرسه دينی همان شهرستان شدم و به مدت 5 سال دوره مقدمات و متوسطه رو پشت سر گذاشتم و بعد از اين براي ادامه تحصيل در مقطع عالی وارد دانشكده شريعت احمديه اوز شدم و در محضر شيوخ آنجا بمدت 4 سال كسب فيض نمودم تا اينكه در سال تحصيلي ٩٤ -٩٥ توانستم دوره ليسانس آن دانشكده رو به اتمام برسانم و همچنين بمدت يكسال بعنوان كارآموز  رشته شريعت در مدرسه ديني خنج در پست ناظمی و تدريس مشغول خدمت بودم. مجموعاً 14 سال هست كه بنده در مسير كسب علم توفيق تلمذ در محضر اساتيد منطقه داشتم .و در حال حاضر نيز بعنوان مدير كلاس حفظ شبانه روزی فيشور در خدمت حفاظ و قرآن آموزان فيشور و مناطق مختلف هستم .
 
 
3- تا به حال موفق به کسب چه رتبه‌هایی شده‌اید؟
در مسابقات حفظ قرآن مقطع 5 و 10 و 20  جزء و کل قرآن کریم که از طرف مدارس دينی منطقه و اداره اوقاف در سطوح مختلف برگزار شده بود، شرکت کرده و حائز رتبه های اول، دوم و سوم در سال های مختلف شده ام.
 
4- بهترین مشوقان شما در این راه چه کسانی بودند؟
در وحله ي اول مرحوم پدرم اولين مشوق بنده بودن و بعد از ايشون خانواده و دوستانی كه در لباس خدمت به دين در شهرمان مشغول فعاليت هستند .
 
5-در حال حاضر همچنان مقوله تحصیل را پی‌ می‌گیرد یا خیر؟
ان شاءالله اگر توفيق الهی با ما رفيق باشه سال آينده قصد ادامه تحصيل در مقطع فوق  رو دارم.
 
6- در دوران تحصیل با چه موانع و مشکلاتی روبه رو بوده اید؟
الحمدلله مشكل خاصی نداشتم اما گاهاً تنهايی و نبود همشهری در مسير تحصيل ، سبب دلتنگی و دلسردی ما می شد.
 
 
7- به رشته ورزشی خاصی هم علاقه مند هستید و اوقات فراغت خود را به چه صورت سپری میکنید؟
علاقم به رشته های ورزشی در طول زندگی بنا به شرايط مختلف متفاوت بوده گاهی فوتبال و گاه واليبال و الان تنيس روی ميز.
 
8- در نظر دارید افرادی را که علاقه‌مند به تحصیل هستند را یاری دهید و آیا کسی را به رشته تحصیلی خود و یا در زمینه علوم دینی تشویق کنید ؟
الحمدلله تا الان موفق بوديم تعدادي از جوانان مستعد شهرمون رو به تحصيل علوم دينی علاقمند كنيم و به مراكز دينی منطقه بفرستيم كه ان شاءالله در آينده ای نزديك شاهد به ثمر نشستن زحمات اين جوانان نيز خواهيم بود.
 
9- آیا خاطره‌ای از دورانی که تحصیل  می‌کردید،دارید؟
خاطرات از دوران طلبگی زياده هر لحظه اش پره از خاطرات شيرينِ بودنِ با اساتيد و طلاب و كلاس درسش.
 
 
10- توصیه شما به جوانان و کسانیكه می خواهند در این رشته قدم بگذارند چیست؟
یکی از راه های مهم تربیت سالم، آشنایی جوانان با آموزه های دینی و بایدها و نبایدهاست. بایدها و نبایدهای دین به مثابه نسخه دکتره که انسان رو از بیماری ها نجات می ده و نتیجه آن، ایجاد جامعه ای قانون مند، متمدّن و سالم هستش. از این رو بایسته است همه مردم به ویژه جوانان با دین بیش تر آشنا بشن. زندگی بدون ایمان و دین، واقعا رنج آور است.
و توصيه اكيد خدمت والدين محترم اينكه به نسبت تربيت ايمانی و قرآنی فرزندانشون اهميت بيشتری قائل باشن، قبل از اينكه معضلاتی از قبيل دوستان ناباب و بی بند و باری، خانواده و جامعه رو به تنگ بياره .
 
11- به نظر شما عامل اصلی بی ميلی جوانان به مسجد و قرآن چه ميتواند باشد؟
آموزش مسائل دینی در صورتی مفید است که اعتماد جوان جلب شود. بدون جلب اعتماد نمی توان در جوان نفوذ کرد
در تربیت دینی جوانان باید به این اصل مهم توجه داشت که دین، نیاز به تبیین و میزان تأثیرگذاری آن در زندگی جوان دارد. از این رو پیش از آن که بگوییم دین اسلام جامع ترین، کامل ترین و نیکوترین دین هاست، باید بگوییم دین اسلام چیست و اهدافش اون چيه؟
علی رغم این که جوانان زمینه گرایش به امور مذهبی و دین را دارند، روح جست وجو گری نیز دارند. لذا مطالبی رو بهتر قبول می کنند که کاربردی و توأم با استدلال باشد؛ بدین منظور که مسائل دینی در کنار مسائل علمی و به صورت تطبیقی بیان شود. از اين جهت لازم است تا آن جا که امکان دارد فلسفه و حکمت احکام و تعالیم دینی تبیین شود تا جوان ضمن قبول آموزه های دینی، با آگاهی و با انگیزه قوی تر به تعالیم دین روی آورند.
این امر می طلبد که مربیان و روحانيون شهر با مطالعه گسترده به بیان آموزه ها و تعلیمات دین بپردازند و متناسب با نیاز روز جامعه به مسائل دینی، مهارتهای خود را ارتقا دهند چرا که ارتقای توانمندی و مهارتهای فردی برای تبلیغ صحیح و قابل قبول اسلام توسط مبلغین و علماء ، ضرورتی است که نباید مورد غفلت قرار گیرد.
 
12- و حرف آخر
در پايان از امام جمعه محترم، شوراي محترم اسلامی، دهياری و ريش سفيدان و خيرين بزرگوار انتظار داريم، جهت رشد فضای قرآن و دينی فيشور، همكاری لازم رو با ما داشته باشن تا بتوانيم فعاليتهايی كه در سطح شهرمون در زمينه قرآنی طراحی و يا شروع كرديم در آينده ای نزديك به ثمر برسانيم ان شاءالله تعالى.
 
 
 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
کد امنیتی :
نظر سنجی

نظر سنجی
نظرتان در مورد طراحی این سایت چیست ؟
خیلی خوب
خوب
معمولی
می تواند بهتر باشد
 

گزارش تصویری
tr_ghab
tl_ghab
br_ghab
bl_ghab
 
خبرنامه
 
مدرسه دانیال خنج
آموزش اسب دوانی