شما آخرین نفر نباشید که کمک می کنید ...
کد خبر: 166
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1396 - 19:09:12

تعداد بازدید از صفحه: 885 بازدید
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فوتبال فیشور در گذشته ایی نه چندان دور یکی از قدرتهای فوتبال جنوب استان فارس و لارستان بزرگ بود و دلیل آن هم وجود بازیکنان بزرگ بوده است. بازیکنانی که به عشق شهر و پیراهن به میدان میرفتند. بازیکنان که بدون هیچ چشم داشتی و با کمترین امکانات باعث درخشش نام فیشور در میادین بودند. سایت خبری پشور به منظور آشنایی بیشتر نسل جوان فیشور با این بزرگان و پیشکسوتان گفتگویی صمیمی داشته است با یکی از  پیشکسوت عرصه ورزش و فوتبال فیشور که توجه شما را به این گفتگوی جذاب جلب می نماییم.

فوتبال فیشور در گذشته ایی نه چندان دور یکی از قدرتهای فوتبال جنوب استان فارس و لارستان بزرگ بود و دلیل آن هم وجود بازیکنان بزرگ بوده است. بازیکنانی که به عشق شهر و پیراهن به میدان میرفتند. بازیکنان که بدون هیچ چشم داشتی و با کمترین امکانات باعث درخشش نام فیشور در میادین بودند. سایت خبری پشور به منظور آشنایی بیشتر نسل جوان فیشور با این بزرگان و پیشکسوتان گفتگویی صمیمی داشته است با یکی از  پیشکسوت عرصه ورزش و فوتبال فیشور که توجه شما را به این گفتگوی جذاب جلب می نماییم:
 
  • ابتدا خودتان را برای مخاطبین ما معرفی نمایید.
عبدالهادی رنجبر متولد 1344 دیپلم اقتصاد و دارای مدرک مربی گری B  آسیا در رشته فوتبال
 
 
  • باتوجه به گذشت زمان و حضور نسل های جوان کمی از شروع دوران فوتبالی خود و چگونگی ورود به دنیای فوتبال بگوید؟
از زمینهای خاکی محله مان که با دست خودمان ساختیم فوتبال را  شروع کردم، در مدارس ابتدایی و راهنمایی بیشتر با ورزش فوتبال آشنا شدم و معلمانم به من کمک زیادی کردند، مخصوصا عبدالله آگاهی که از بس چاق بودم به دنبالم می افتاد اگر نمیدویدم با کف دست به کمرم میزد و من آن روز بعد از تمرین گریه کردم ولی الان میفهمم که چه خدمت بزرگی به من کرده خدا یارش هرجا که هست، در دوره دبیرستان هم آقای قادری سنگ تمام گذاشتند و با راه اندازس بازیهای مدارس کمک زیادی به ورزش فیشور و جوانان و امثال من شد چون تا دوم دبیرستان بیشتر کلاس ها دایر نشد برای ادامه تحصیل به شهر اوز رفتیم که در آنجا با اوز جوان و حلال احمر ودیگر  بازیکنان بزرگی از جمله برادران پیشداد توانستم از تجربه با آنها بودن استفاده کنم و به من خدمت بزرگی شد.
 
  • از خاطرات تلخ و شیرین آن دوران و موفقیتهایی که کسب کرده اید بگویید.
به نظر من فوتبال خاطرات تلخ ندارد همه اش شیرین هست برد و باخت که همه اش درس هست، وقتی الان به یاد آن روزها می افتم لذت میبرم موفقیتها ی من قهرمانی سه دوره پیاپی در جام بخشی خنج، دو قهرمانی در جام بخشی اوز، دو قهرمانی در جام تلاش لارستان، قهرمانی در قیرو کازرین  با تیم منتخب فیشور و اینکه توانستم در فوتبال مدرک مربیگری بگیرم برای من موفقیت بزرگی به حساب می آید.
 
 
  • مشوق شما در دوران حضورتان در این رشته ورزشی چه کسانی بوده اند؟
مشوقان من بزرگانی مثل حاج عبدالله یعقوبی، محمد کریمیان، حبیب الله قادری و فیصل حسینی که  برای اولین بار آقای فیصل حسینی گفت میخواهیم تیم جوانان درست کنیم بریم تمرین و من هم برای اولین بار داخل استادیوم رفتم تمرین.
  • به نظر شما بهترین بازیکنان قدیم فوتبال چه کسانی هستند؟
خداییش اکثرأ خوب بودند و من اسمی نبرم بهتر هست چون اسم کسی فراموش میشود و خوب نیست.
  • در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید ؟ در چه سطحی از این رشته قرار دارید؟
من در فیشور مدرسه فوتبال راه اندازی کردم هفته ای دو جلسه کلاس دارم، هفته ای سه روز مدرسه خرد مربی ورزش هستم و هفته ای سه جلسه هم در خدمت تیم جنوب خنج هستم.
 
 
  • به نظر شما وجه تمایز فوتبال امروز و دیروز چیست؟
فقط امکانات و ارتباطات خیلی خوب شده که متاسفانه در فیشور اینچنین نیست و همان امکانات پنجاه سال قبل وجود دارد و هیچ ارتباطی با تیمهای دیگر نداریم برای اینکه کسی حاضر نیست بیاید و روی زمین خاکی فوتبال بازی کند، پانزده سال هست که آرزو داریم تیمهای خوب وحتی یک تیم در حد فوتبال فیشور به فیشور بیاید و مسابقه بدهیم به دلمان مانده که باعث ضعف روحی بازیکن خواهد شد.
 
  • به نظر شما عامل اصلی بی میلی جوانان نسبت به ورزش چیست؟ راهکار آن را بیان فرمایید.
عامل اصلی بی میلی جوانان نبود محیط ورزشی و امکانات خوب که مستحق مان هست میباشد که انگیزه و میل جوانان را نابود کرده است و راهکاری که من پیشنهاد میکنم اهمیت بیشتر به ورزش و بها دادن به آن تا استادیوم چمن سالن ورزشی و امکانات خوب برای رشته های ورزشی دیگر هم فراهم کنیم تا جوانان و ورزش دوستان میل و رغبت بیشتری به ورزش و فوتبال نشان دهند
  • لطفا با کلمات زیر حسی کوتاه که به ذهنتان می رسد پاسخ دهید.
فیشور=غریبه
توپ =دوست
فوتبال =راز
مربی =رهبر و معلم
استادیوم =خانه دوم جوانان
خانواده=زندگی
دوست =لذت زندگی
پول =دردسر
  • در خاتمه اگر سخنی با خوانندگان، مردم و مسئولین دارید بفرمایید.
خواهش من از مسئولین این هست که کمی بیشتر به فکر شهرمان باشند درصدی از آبادی و سلامتی یک جامعه به مکانهای ورزشی بستگی دارد، بستری فراهم کنند که این امکانات میسر شود تا جوانان ما هم بتوانند از این امکانات استفاده کنند و از همشهریان و مردم عزیز هم درخواست دارم که به فکرفرزندان  و شهرخود باشند واقعا در همه زمینه ها عقب افتادیم در حالی که فیشور پیشرو در همه زمینه ها بوده امکانات ورزشی پنجاه سال قبل سالن وجود دارد ولی کیفیت صفر و از زمین خاکی بدتر میباشد، آب آشامیدنی سالن واقعا ناسالم هست محیط شهرمان اصلا خوب نیست جوانان سردرگم هستند جوان امروزی به دنبال مکانی هست تفریح سالمی حتی برای یک لحظه از اوقات فراغت خود را با خوبی و خوشی بگذراند ولی دریغ و افسوس از حتی یک مکان تفریحی ورزشی سالم، حتما برای فرزندان خود و شهر ارزش قائل شوید حتما فرزندان خود و جامعه را به رشته ورزشی خاصی سوق دهند تنها ورزش هست که سلامتی جسم و روح را تضمین میکند، ورزش باعث میشود که زندگی دسته جمعی وبا جمع بودن را بیاموزد، که تنهایی جوانان ما را افسرده و گوشه نشین خواهد کرد تا جایی که به قهقرا اعتیاد کشیده خواهند شد .ورزش امروزه باعث جلوگیری از بیماریها قند و فشار خون چربی و... خواهد شد که متاسفانه اکثر مردم به چنین بیماریهای خطرناکی دچار هستند که همه از بی تحرکی و دوری از ورزشهاست.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

بدون نام
|
| 9 خرداد 1398 | 00:30:57

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Online Amoxicillin No Prescription ptd.gigf.peshvar.ir.upz.jv http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

نام:
ایمیل:
* نظر:
کد امنیتی :
نظر سنجی

نظر سنجی
نظرتان در مورد طراحی این سایت چیست ؟
خیلی خوب
خوب
معمولی
می تواند بهتر باشد
 

گزارش تصویری
tr_ghab
tl_ghab
br_ghab
bl_ghab
 
خبرنامه