شما آخرین نفر نباشید که کمک می کنید ...
کد خبر: 322
تاریخ انتشار: 6 مهر 1398 - 18:53:50

تعداد بازدید از صفحه: 155 بازدید
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
علی رام برزین سخنگوی شورای اسلامی شهرستان لارستان گفت: با پیگیری و سماجت این شورا، موضوع گلایه‌های مردم روستاهای شهرستان در خصوص فعالیت‌های بنیاد مسکن، در شورای شهرستان و استان بررسی شد.
 

 

علی رام برزین سخنگوی شورای اسلامی شهرستان لارستان گفت: با پیگیری و سماجت این شورا، موضوع گلایه‌های مردم روستاهای شهرستان در خصوص فعالیت‌های بنیاد مسکن، در شورای شهرستان و استان بررسی شد.
 
 
 وی با اشاره به گزارش جعفر راستگو نماینده لارستان در شورای استان فارس، مسائل مربوط به تفکیک زمین‌ها و استعلامات حقوقی را، معضلی آزاردهنده برای برخی روستاییان خواند و اظهار داشت: بنده و دیگر نمایندگان شورای شهرستان از آغاز دوره پنجم، این موضوع را در جلسات علنی مطرح کردیم و با نظر مساعد رئیس شورای شهرستان تاکنون چندین مرحله نامه‌نگاری هم با مدیران شهرستان و استان انجام شده است.
نماینده بخش بنارویه لارستان افزود  به دلیل آن‌که مسئولان پاسخ مناسب و درخوری به مکاتبات شورای شهرستان ندادند، با همکاری آقای راستگو نماینده شورای شهرستان در شورای استان، موضوع را به صحن علنی شورای اسلامی استان بردیم که در جلسه اخیر آن، معاون بنیاد مسکن فارس پاسخگوی نماینده ما و دیگر اعضای شورای استان بوده است.
 
 
رام برزین در مورد نتایج این نشست، که معاون توسعه انسانی استانداری نیز مهمان آن بوده، با اشاره به گزارش مفصل یکی از سایت‌های استانی (ریواس جنوب) گفت: این جلسه به‌رغم بحث‌های طولانی، نتیجه چندان مثبتی نداشته و معاون بنیاد مسکن فارس همه اقدامات این نهاد در روستاها را منطبق با قانون دانسته است.
عضو شورای روستای دهفیش گفت: علاوه بر طرح مباحثی مانند: دریافت هزینه‌های گزاف و موازی از روستاییان توسط جعفر راستگو نماینده لارستان و سخنگوی شورای استان، سایر اعضای شورای استان دربافت هزینه در  بخش‌های تفکیک، افراز، الحاق به طرح و تغییر کاربری زمین‌های روستایی را غیرقانونی خواندند و تأکید شد: بر اساس مصوبه دیوان عدالت اداری، دریافت هزینه‌ها توسط بنیاد مسکن خلاف قانون است ؛ در حالی که معاون توسعه روستایی بنیاد استان، گفته این هزینه‌ها، سهم خدمات عمومی است و نه عوارض.

 سخنگوی شورای شهرستان در پایان، فشار بر روستاییان در این موارد را «ظلمی مضاعف» در شرایط کنونی اقتصادی توصیف کرد و گفت: این شورا با همراهی شورای استان فارس، همچنان موضوع را پیگیری خواهد کرد تا به نتایج بهتری رسانده شود؛ در این خصوص، قطعاً با مراجع قانونی در سطح ملی هم مکاتبه خواهیم کرد.

منبع خبر: اوز امروز
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
کد امنیتی :
نظر سنجی

نظر سنجی
نظرتان در مورد طراحی این سایت چیست ؟
خیلی خوب
خوب
معمولی
می تواند بهتر باشد
 

گزارش تصویری
tr_ghab
tl_ghab
br_ghab
bl_ghab
 
خبرنامه