شما آخرین نفر نباشید که کمک می کنید ...
کد خبر: 323
تاریخ انتشار: 7 مهر 1398 - 18:48:49

تعداد بازدید از صفحه: 186 بازدید
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به بهانه آغاز مهرماه و بازگشایی مدارس سراغ یکی دیگر از جوانان موفق رفته ایم البته این بار پای حرفهای یکی از جوانان موفق محلچه میشینیم. توجه شما مخاطبان عزیز را به این گفتگوی کوتاه جلب می نماییم:
 

به بهانه آغاز مهرماه و بازگشایی مدارس سراغ یکی دیگر از جوانان موفق رفته ایم البته این بار پای حرفهای یکی از جوانان موفق محلچه میشینیم. توجه شما مخاطبان عزیز را به این گفتگوی کوتاه جلب می نماییم:

در ابتدا خودتان را معرفی کنید.

محمد آگاه هستم متولد اردیبهشت 1375و بیست و سه سال دارم فرزند بهروز آگاه

چندی پیش بنري در محل پارك صفاي محلچه نصب شده بود كه به شما به خاطر اول شدن در كنكور كارشناسي ارشد تبريك گفته بودن ميشه در اين مورد بيشتر توضيح بديد؟

هم روستایی های عزیز به بنده لطف زیادی داشتن. بنده در کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم گرایش انرژی های تجدید پذیر رتبه ۱ رو کسب کردم و هیچ کلاس کنکور و آزمون  آزمایشی هم شرکت نکردم.

جهت آمادگی در این ماراتن نفس گیر از چه تاریخی شروع کردین و روزی چند ساعت مطالعه داشتین؟

من تقریبا از تیر ماه ۹۷ شروع کردم و تا شب قبل کنکور مطالعه داشتم به طور میانگین روزی ۵ ساعت با توجه به اینکه ۴ سال دوره کارشناسی درس ها رو خوب خونده بودم و اساتید قوی داشتم در دانشگاه.

لیسانس خود را کجا و در چه رشته ای گرفتید؟

دوره کارشناسی رو هم در دانشگاه شیراز در همین رشته گرفتم.

وارد بازار كار هم شديد؟

بازار کار به صورت استخدامی و رسمی خیر اما به صورت تیم دانشجویی به عنوان طراح صنعتی پروژه هایی برای دانشگاه انجام دادیم که تجربه بسیار‌ خوبی بود و پیشنهادم به دانشجو ها انجام این چنین پروژه هایی است.

مردم به خاطر اين موفقيت به شما تبريك گفتن و با اين حساب شما را انسان موفقي ميدونن، نظر خودتون چيه؟

مردم لطف زیادی داشتن و موفقیت کاملا نسبی است ؛ اهداف بلند مدت زیادی دارم که هنوز به آنها نرسیدم اما در رسیدن به اهدافم تا الان خودم رو تقریبا موفق میدونم امیدوارم سال های آتی هم همین نظر رو داشته باشم

رابطه تحصيل و ثروت را در عصر حاضر چگونه مي بينيد؟

تحصیل و ثروت دو مقوله نسبتا جدا از هم هستن به نظر من . کسی که با علاقه دنبال کسب علم باشه زیاد به ثروت توجه ‌نمیکنه ؛ ثروت رو باید در تجارت و بازار و بازرگانی دنبال کرد نه در علم ، هدف اول علم  پیشرفت و بهبود زندگی و بشریته نه ثروت ، کما اینکه اگر در علم به مقام بالایی برسیم ثروت هم به دنبال اون میاد ولی برعکس این امر امکان پذیر نیست.

چشم انداز آينده شما در رشته ای كه قبول شده ايد چيست؟

انرژی های تجدید پذیر دنیایی بسیار وسیع و تمام نشدنی جلو دانشجو قرار میده از زمان تسلا که به دنبال تولید انرژی از امواج دریا بود تا حال حاضر که از انرژی های تجدید پذیر استفاده میشه پس چشم انداز وسیع و روشنی داره اما نیاز به امکانات و تجهیزات بسیار پیشرفته و پیچیده داره چون همه ابعاد علم رو درگیر میکنه و نیاز به متخصص در هر رشته ای نیز هست امیدوارم که انرژی های سبز رو بیشتر استفاده کنیم و همانند کشور های اروپایی حتی دانشگاه های سبز داشته باشیم که در تمام رشته های مهندسی به دنبال کم کردن آسیب به محیط زیست هستن.

 

نظرتون در مورد ادامه تحصيل دانش آموزان تا سطوح عالي چيه؟

تنها پیشنهاد من به دانش آموزان اینه که صرفا به دنبال علاقه خودشون برن حتی اگر به عالی ترین درجات برسن ولی اونجایی که هستن رو دوس نداشته باشن هیچوقت خودشون رو نمیتونن موفق بدونن.دنیا نیاز به هنرمند ، موسیقی دان ، مکانیک، نجار ، تراشکار ، بازاری و همه شغل های دیگر داره ؛ نیاز نیست همه پزشک و مهندس بشن القاب و عناوین برای هیچکس حال خوب رو به وجود نمیاره.

 هوشنگ ابتهاج میگه : " کاش اتفاقی میفتاد و من به دنبال موسیقی میرفتم " اینجاست که متوجه میشیم اگر در  عالی ترین درجاتم باشیم اگر خودمون اونجایی که هستیم رو دوس نداشته باشیم موفق نیستیم. پس دانش آموزان صرفا برن دنبال علاقه خودشون.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
کد امنیتی :
نظر سنجی

نظر سنجی
نظرتان در مورد طراحی این سایت چیست ؟
خیلی خوب
خوب
معمولی
می تواند بهتر باشد
 

گزارش تصویری
tr_ghab
tl_ghab
br_ghab
bl_ghab
 
خبرنامه