شما آخرین نفر نباشید که کمک می کنید ...
کد خبر: 324
تاریخ انتشار: 9 مهر 1398 - 21:01:46

تعداد بازدید از صفحه: 46 بازدید
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
 به گزارش روابط عمومی موزه مردم شناسی اوز با شروع سال تحصیلی جدید و جهت آشنایی دانشجویان جدید دانشکده بهداشت با آداب و رسوم و فرهنگ مردم اوز ، به ابتکار دانشکده بهداشت مورخ ۶و ۷ مهر ماه نود نفر از این دانشجویان از موزه مردم شناسی اوز بازدید نمودند . 
 

 به گزارش روابط عمومی موزه مردم شناسیبا شروع سال تحصیلی جدید و جهت آشنایی دانشجویان جدید دانشکده بهداشت با آداب و رسوم و فرهنگ مردم اوز ، به ابتکار دانشکده بهداشت مورخ ۶و ۷ مهر ماه نود نفر از این دانشجویان از موزه مردم شناسی اوز بازدید نمودند.
 
  
 
در این بازدید که دانشجویانی  از اقصی نقاط ایران حضور داشتند ، توسط راهنمایان موزه در مورد ابزار و اشیای مورد استفاده در زندگی روزمره مردم اوز در یک قرن اخیر ، ابزار و لوازم اشتغال مردم و لباس های زیبای زنان و مردان اوز توضیحاتی ارائه گردید .
در بازدید از کتابخانه تخصصی موزه ، این دانشجویان با نویسندگان اوزی و کتب آنان آشنا گشتند . 
یکی از مواردی که برای دانشجویان جالب بود معماری زیبای خانه تاریخی سوداگر بود که براساس معماری مناطق گرم و خشک ساخته شده است . 
ارتباط نزدیک بین موزه مردم شناسی اوز با دانشگاه های اوز همانند دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد ، دانشکده بهداشت اوز و نیز دانشجویان علوم دینی ، باعث رونق موزه گردیده است .
 
 
لازم به ذکر است که طی چندسال اخیر دانشجویان اوز ، لارستان ، گراش  و خنج در تحقیق و ارائه پروژه های خود از معماری خانه تاریخی سوداگر ( موزه مردم شناسی اوز ) و اشیای موجود در این موزه بهرمند شده اند . 
 امید است که این ارتباط تنگاتنگ بیش از پیش تداوم  داشته و در جهت رشد و توسعه مبانی علمی و فرهنگی  طرفین مورد استفاده قرار گیرد . 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
کد امنیتی :
نظر سنجی

نظر سنجی
نظرتان در مورد طراحی این سایت چیست ؟
خیلی خوب
خوب
معمولی
می تواند بهتر باشد
 

گزارش تصویری
tr_ghab
tl_ghab
br_ghab
bl_ghab
 
خبرنامه