شما آخرین نفر نباشید که کمک می کنید ...
کد خبر: 46
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 07:43:26

تعداد بازدید از صفحه: 1595 بازدید
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
چهارمین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم از طرف معاونت قرآنی مجتمع دینی عمادده پنج شنبه پانزدهم بهمن ماه با حضور مردم، علماء، مسئولین محلی و دولتی در مسجد جامع این شهر برگزار گردید.
 

مدیر مجتمع دینی عمادده با اعلام این خبر افزود در این دوره از مسابقات 118 نفر از حافظان قرآن کریم از سه استان فارس، هرمزگان و بوشهر  شرکت داشتند که 83 نفر آنان برادران و 35 نفر از خوهران بودند. سیداحمد قتالی ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه ی فجر و تقدیر و تشکر از شرکت کنندگان و دست اندرکاران  این مراسم، هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج و تشویق بیشتر در جهت صحیح خوانی و فهم قرآن کریم عنوان کرده و اظهار امیدواری کرد این مسابقات به صورت مستمر در سالهای آتی نیز برگزار گردد. وی خاطرنشان کرد به دلیل تعداد زیاد شرکت کنندگان این مسابقات از صبح پنج شنبه شروع شده و در مراسم اختتامیه فقط سه نفر از افراد برتر به صورت نمادین و از طرف مردم از آنان سئوالاتی از قرآن کریم پرسیده خواهد شد.
 
در ادامه مدیر دانشکده قرائت شهر لطیفی طی سخنانی با اشاره به آیات کلام الله مجید خاطرنشان کرد پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم در روز قیامت از امت خودش در پیشگاه خداوند متعال شکایت می کند که حق قرآن را ادا نکرده و مسئولیتشان را در قبال قرآن انجام نداده اند. اما اگر می خواهیم مستوجب این وعید قرار نگیریم می بایست وظایف خود را در قبال قرآن بشناسیم و انجام دهیم، اولین وظیفه تلاوت قرآن به شکل صحیح و درست است، دومین وظیفه تدبر و تفکر در قرآن بوده که آن هم مشروط به فهم معانی و مفاهیم قرآن می باشد و وظیفه ی سوم عمل کردن به قرآن می باشد. شیخ نادر بیگدلی تأکید کرد طبق فرمایش خداوند متعال که در اوایل سوره مزمل بیان شده است به شما پیشنهاد می کنم که قسمتی از شب را به تلاوت قرآن و تفکر و تدبر در آن اختصاص دهید زیرا که در روز به علت مشغله ی زیاد این توفیق حاصل نخواهد نشد.
 
در پایان این مراسم هدایایی به نفرات برتر اهداء گردید. اسامی برگزیدگان این دوره از مسابقات به شرح ذیل می باشد:
مقطع حفظ کل: 1- مرتضی رضایی 2- حسن سیدی 3- نجیب الله ملاحی  4- ابراهیم دامنه 
5-محمدامین درستاران
مقطع حفظ15جزء: 1-عبدالعزیز فراریان  2- محمود محمدی   3- مصعب تنگریز  4-عبدالله کشتکار 
5- محمد آرمند
مقطع حفظ10جزء: 1- محمد رامی  2- عبدالله نژادمحمد   3- محمدامین پاس   4- ذکوان سماک 
  5- امیر وجدانی
برگزیدگان خواهران: حفظ کل: کوثر ملایی      حفظ 15جزء: فاطمه جعفری     حفظ10جزء: سمیه صالحی
 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
کد امنیتی :
نظر سنجی

نظر سنجی
نظرتان در مورد طراحی این سایت چیست ؟
خیلی خوب
خوب
معمولی
می تواند بهتر باشد
 

گزارش تصویری
tr_ghab
tl_ghab
br_ghab
bl_ghab
 
خبرنامه